Nowości
 • Cytat

  “Kocham ciało,
  Kocham pracować z ciałem,
  Kocham patrzeć jak ciało rozkwita,
  To moje życie. Ciało jest moim ocaleniem. Spełnieniem dla mnie jest życie życiem ciała i doświadczaniem energii w ciele. Uwieńczeniem życia i terapii jest bycie w prawdzie ze sobą. Ja dla mnie jest cielesnym Ja, jedynym Ja które kiedykolwiek poznamy. Zaufaj temu , kochaj to i bądź w prawdzie ze sobą… “

  Dr Alexander Lowen

Poszukiwanie głębokiego JA przez dotyk

Warsztaty » Poszukiwanie głębokiego JA przez dotyk

Termin: 24-26.10.2014 (Kraków)
Forma zajęć: Warsztat Bioenergetycznej Pracy z Ciałem
Prowadzący: Olaf Trapp (psychoterapeuta bioenergetyczny)
Miejsce: Kraków ul. Długa 17

„Poszukiwanie głębokiego Ja poprzez dotyk”


W pojęciu Olafa najgłębsze, wewnętrzne JA jest energetycznym rdzeniem osoby, zasobem, który pomaga leczyć pacjenta w pracy terapeutycznej. Oddzielenie się od własnego Ja może być przyczyną zwątpienia, kryzysu, braku energii, depresji, poczucia przytłoczenia przez zagrażające i trudne do zniesienia uczucia nawet po wielu latach psychoterapii.

Wewnętrzne Ja jest zawarte w najgłębszych warstwach ciała. Świadomość tego głębokiego połączenia może funkcjonować jako zasób wspierający leczenie w psychoterapii, ale często jest oddzielony od naszego świadomego umysłu i naszej świadomości ciała. Aby odzyskać własny potencjał bardzo ważne jest skontaktowanie się ze swoim delikatnym, wrażliwym rdzeniem JA.

Prawdziwe zrozumienie problemów źródłowych, wspierająca duszę psychoterapia i bezpieczna atmosfera w grupie pomoże na nowo połączyć się z wewnętrznym Ja.

Na warsztacie terapeuta przedstawi różnego rodzaju interwencje, techniki, dotyk, ucisk i nacisk różnych partii ciała w indywidualnej, terapeutycznej pracy z uczestnikami warsztatu w settingu terapii grupowej. Warsztat jest grupą terapeutyczną składającą się z 14 osób.
Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim i będzie tłumaczony na język polski.

Warsztat terapii grupowej jest przeznaczony dla:
osób zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez bioenergetyczną pracę z ciałem i uświadamianiem napięć ograniczających żywotność ciała, rozluźnianiem zbroi mięśniowej poprzez terapię indywidualną w settingu terapii grupowej oraz ćwiczenia bioenergetyczne.

Charakter warsztatu:

Zagadnienia teoretyczne przeplatane pracą własną i doświadczeniami bioenergetycznymi.

Wielkość grupy:

do 14 osób

Harmonogram warsztatów:
 • piątek 24.10.2014 - g.9:00- 13: 00 - warsztaty; 13:00- 15:00 – przerwa; 15:00-18:30 – warsztaty
 • sobota 25.10.2014 - g.9:00- 13: 00 - warsztaty; 13:00- 15:00 – przerwa; 15:00-18:30 – warsztaty
 • niedziela 26.10.2014 - g.9.00 – 13.00 warsztaty; 14:00 – zakończenie warsztatów

W czwartek 23.10.2014 oraz w poniedziałek 27.10.2014 jest możliwość skorzystania z indywidualnej sesji bioenergetycznej prowadzonej przez Olafa Trappa.

Koszt: 1 sesja indywidualna 50 min - 60 EUR lub 75 min - 90 EUR + koszt wynajmu gabinetu.

Cena warsztatu: 1300 zł. (cena nie obejmuje kosztów noclegu i lunchu).

Uwaga! 10% zniżki dla członków Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.

Płatność: Wpłata kwoty za warsztat 1300 zł do 3.10.2014 na konto Stowarzyszenia.

Dane do przelewu: Nr konta Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej:

Bank BGŻ 91 2030 0045 1110 0000 0279 9730

W tytule przelewu proszę o wpisanie nazwy warsztatu, imię i nazwisko uczestnika

Zgłoszenie na warsztat: Koordynatorem warsztatu jest: Magdalena Pieszko, kont. tel. 602 822 152

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w warsztatach drogą mailową na adres magda.pieszko@gmail.com z tytułem: nazwa warsztatu, imię i nazwisko uczestnika.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania miejsc. Warsztat odbędzie się przy wystarczającej liczbie osób zainteresowanych.
Informacje dodatkowe: na warsztat proszę zabrać wygodny strój i matę do jogi

Informacja o prowadzącym:

od 1995 jeden z Dyrektorów Zarządu Północno-Niemieckiego Instytutu Analizy Bioenergetycznej NIBA, od 2007 licencjonowany terapeuta dla uczestników szkoleń dla kandydatów na psychoterapeutów bioenergetycznych. W Polsce prowadzi warsztaty pracy z ciałem, jest także terapeutą dla kandydatów na psychoterapeutów bioenergetycznych.

Wykształcenie i rozwój kariery zawodowej:

Po maturze rozpoczął studia na pedagogice w Berlinie. Po ukończeniu wyjechał w 14 miesięczną podróż po Azji i Australii, ucząc się medycyny chińskiej i poznając filozofię orientalną, podróż w czasie której poczuł w sobie pragnienie pracy terapeutycznej przy użyciu dotyku dłoni. Swoje doświadczenie najpierw zdobywał jako masażysta zainteresowany fizycznym kontekstem ciała. Zrozumienie wartości interakcji ciała, umysłu i duszy, podejście holistyczne ciało-umysł pogłębiło się podczas wieloletniej pracy z pacjentami w klinice psychiatrycznej w Landeskrankenhaus Göttingen. Od 1986 nauczył się i stosuje metodę "Jin Shin Do - Acupressure".